Olympus M.Zuiko Digital ED 75mm f/1.8 EZ, objektiivi
?Uusi objektiivi tarjoaa Olympus Micro Four Thrids -kameroiden omistajille enemmän kuin vaikuttavaa optista laatua - onhan myös muotoilun sovittava kauniisiin retromuotoiluihin O-MD- ja PEN-sarjoihin. M.ZUIKO DIGITAL ED 75 mm 1:1.8 (150 mm*) -objektiivi täyttää kaikki nämä ehdot ja muitakin. Ihanteellinen valinta muotokuviin, nopeisiin sisäurheilulajeihin ja näyttämökuvaukseen vähässä valossa: sen hoikka kokometallinen runko on vaikuttavien teknisten ominaisuuksien ja moitteettoman optisen suorityskyvyn veroinen.
?Uusi objektiivi tarjoaa Olympus Micro Four Thrids -kameroiden omistajille enemmän kuin vaikuttavaa optista laatua - onhan myös muotoilun sovittava kauniisiin retromuotoiluihin O-MD- ja PEN-sarjoihin. M.ZUIKO DIGITAL ED 75 mm 1:1.8 (150 mm*) -objektiivi täyttää kaikki nämä ehdot ja muitakin. Ihanteellinen valinta muotokuviin, nopeisiin sisäurheilulajeihin ja näyttämökuvaukseen vähässä valossa: sen hoikka kokometallinen runko on vaikuttavien teknisten ominaisuuksien ja moitteettoman optisen suorityskyvyn veroinen. Kuvakirjamainen bokeh-efekti ja lähes äänetön, erittäin nopea autamaattitarkennus tekevät tästä valovoimaisesta kaunottaresta kunnianhimoisten kuvaajien toiveiden täyttymyksen *kinovastaavuus, Huippuvalovoima 1:1.8 Hienostunut, kevyt design Huipputarkka kokoonpanoteknologia Vankka metallirunko Täydellisesti korjattu kromaattisesta ja palloaberraatiosta ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) pinnoite heijastusten vähentämiseen Miellyttävä bokeh ilman vinjetointia MSC: äärimmäisen nopea ja hiljainen AF Miellyttävä MF Vastavalosuoja (LH-61F) ja metallinen objektiivinsuoja (LC-61) lisävarusteena Vähemmän...
Edullisimmat kaupat
Kauppa | Vaihtoehdot | Toimitusaika | Hinta | Toimitettuna | ||
---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 75 mm f/1.8 muotokuvaobjektiivi, mustaNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 19 päivää | 750 € | 755 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 75 mm f/1.8 muotokuvaobjektiivi, hopeaNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 0-2 päivää | 1 000 € | 1 005 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 75mm f/1,8 mustaNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 3-4 päivää | 799 € | 803 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 75 mm f/1.8 muotokuvaobjektiivi, hopeaNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | perillä torstai - maanantai | 1 000 € | 1 000 € | Katso tuotetta ▸ |
Olympus M.Zuiko Digital ED 75mm f/1.8 EZ, objektiivi
Ilmoita virheellisestä tiedosta?Uusi objektiivi tarjoaa Olympus Micro Four Thrids -kameroiden omistajille enemmän kuin vaikuttavaa optista laatua - onhan myös muotoilun sovittava kauniisiin retromuotoiluihin O-MD- ja PEN-sarjoihin. M.ZUIKO DIGITAL ED 75 mm 1:1.8 (150 mm*) -objektiivi täyttää kaikki nämä ehdot ja muitakin. Ihanteellinen valinta muotokuviin, nopeisiin sisäurheilulajeihin ja näyttämökuvaukseen vähässä valossa: sen hoikka kokometallinen runko on vaikuttavien teknisten ominaisuuksien ja moitteettoman optisen suorityskyvyn veroinen. Kuvakirjamainen bokeh-efekti ja lähes äänetön, erittäin nopea autamaattitarkennus tekevät tästä valovoimaisesta kaunottaresta kunnianhimoisten kuvaajien toiveiden täyttymyksen *kinovastaavuus, Huippuvalovoima 1:1.8 Hienostunut, kevyt design Huipputarkka kokoonpanoteknologia Vankka metallirunko Täydellisesti korjattu kromaattisesta ja palloaberraatiosta ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) pinnoite heijastusten vähentämiseen Miellyttävä bokeh ilman vinjetointia MSC: äärimmäisen nopea ja hiljainen AF Miellyttävä MF Vastavalosuoja (LH-61F) ja metallinen objektiivinsuoja (LC-61) lisävarusteena
Valmistaja | Olympus |
Aukko | f/1.8 |
Linssin polttoväli | 75 |
Mitat | |
Halkaisija | 64 mm |
Paino | 305 g |
Pituus | 69 mm |
Rakenne | 10 elementtiä 9 ryhmässä |
Himmenninlevyjä | 9 |
Valmistajan tuotesivu | http://www.olympus.fi/consumer/pen-camera_pen_21693_accessory_m_zuiko_digital_ed_75mm_1_1_8_25900.htm |
EAN-koodi | 4545350041496, 4545350044145 |
Hintakehitys
Odota hetki... Ladataan hintagraafia.