- ›Viihde ja elektroniikka
- ›Kamerat ja tarvikkeet
- ›Kamerat ja videokamerat
- ›Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Saattaisit kuitenkin olla kiinnostunut samankaltaisista tuoteista kuten.
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Canon EOS RP (24-105mm), järjestelmäkamera
Canon EOS 2000D Kit (18-55mm IS), järjestelmäkamera
Canon Legria HF R806, videokamera
Canon PowerShot G7 X Mark III Premium Vlogger Kit, kamera + tarvikkeet
Kategorian kaikki tuotteet löydät täältä Kamerat ja videokamerat ▸
Päivän tarjoukset
-
-6 %
479,00 €
Microsoft Xbox Series X 1TB, pelikonsoli
-
-9 %
24,65 €
Braun Oral-B Vitality Pro, sähköhammasharja
-
-7 %
1349,00 €
Canon EOS R7 (runko), järjestelmäkamera
-
-6 %
277,70 €
Makita DDF485RTJ LXT 18V 2x5,0Ah, akkuporakone + Makpac
-
-5 %
15,88 €
CooperVision Clariti 1 Day, kertakäyttöiset piilolinssit 30 kpl
-
-5 %
18,00 €
Nokia T20, tabletin suojakotelo/suojus
-
-5 %
46,54 €
Moser 1400 Silver Edition (1400-0458), kotiparturi
-
-47 %
449,00 €
Bosch WAN2822ESN Serie 4, pyykinpesukone
-
-35 %
129,00 €
Mustang Patagonia (601845), argentiinalainen ulkogrilli
-
-29 %
33,90 €
Iittala Mariskooli, 155 mm
-
-21 %
299,00 €
Samsung Galaxy A54 5G 8/256GB, älypuhelin
-
-17 %
19,89 €
Air Optix Colors, värilliset kuukausilinssit 2 kpl
Samankaltaisia tuotteita
-
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
-
Canon EOS RP (24-105mm), järjestelmäkamera
-
Canon EOS 2000D Kit (18-55mm IS), järjestelmäkamera
-
Canon Legria HF R806, videokamera
-
Canon PowerShot G7 X Mark III Premium Vlogger Kit, kamera + tarvikkeet
-
Canon EOS M50 Mark II (EF-M 15-45/3,5-6,3 IS STM+ EF-M 55-200mm f/4,5-6,3 IS STM), järjestelmäkamera
Katsotuimmat Kamerat ja videokamerat
-
alk. 600 €
Canon PowerShot G7 X Mark II, kamera
-
alk. 356 €
Canon PowerShot SX740 HS, kamera
-
alk. 1039 €
Nikon Coolpix P1000, kamera
-
alk. 322 €
Insta360 One X2, action-kamera
-
alk. 319 €
GoPro HERO9 Black, toimintakamera
-
alk. 429 €
Canon EOS 2000D (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 411 €
GoPro HERO11, actionkamera
-
alk. 1349 €
Canon EOS R7 (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 130 €
SJCAM C200 4K, mini action-kamera
-
alk. 549 €
Sony Cyber-shot DSC-HX99, kamera
-
alk. 1999 €
Sony Alpha a7R Mark III (runko) ILCE-7RM3, järjestelmäkamera
-
alk. 129 €
Fujifilm Instax Wide 300, pikakamera
-
alk. 509 €
Insta360 X3, actionkamera
-
alk. 136 €
Videokamera 1080P / 24MP / 16x zoom ja käännettävä LCD-näyttö
-
alk. 2699 €
Sony A7 IV (runko), järjestelmäkamera
-
alk. 316 €
GoPro HERO10 Black, toimintakamera
-
alk. 69 €
Denver ACK-8062W 4K, toimintakamera
-
alk. 429 €
DJI Pocket 2 Creator Combo, toimintakamera + varusteet
Objektiivit -osaston suosituimmat tuotteet
-
alk. 535 €
Sigma 18-35mm F1.8 DC HSM Art, objektiivi
-
alk. 679 €
Canon RF 100-400mm F5.6-8 IS USM, telezoomobjektiivi
-
alk. 84 €
Canon RF 70-200mm f/4 L IS USM, objektiivi
-
alk. 453 €
Sony FE 24-105 mm F4 G OSS (SEL24105G), objektiivi
-
alk. 299 €
Sony E 16-50mm f/3.5-5.6 (SELP-1650), objektiivi
-
alk. 319 €
Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM, objektiivi
-
alk. 349 €
Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM, objektiivi
-
alk. 599 €
Canon RF-S 18-150mm f/3.5-6.3 IS STM, objektiivi
-
alk. 122 €
Novoflex (M42 -objektiivi Sony E), objektiivin sovitin
-
alk. 669 €
Tamron 18-300mm f/3,5-6,3 Di III-A VC VXD (Sony E), objektiivi
-
alk. 1569 €
Canon RF 14-35mm F4 L IS USM, laajakulmaobjektiivi
-
alk. 379 €
Samyang AF 24mm F/1.8 (Sony FE), objektiivi
-
alk. 1290 €
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD (A056SF) -teleobjektiivi
-
alk. 799 €
Tamron 28-200 mm f/2.8-5.6 Di III RXD (A071) -objektiivi
-
alk. 2199 €
Canon EF 70-200mm f/2.8L IS III USM, objektiivi
-
alk. 2400 €
Canon RF 50mm F1.2L USM, objektiivi
-
alk. 349 €
Sigma 56mm F1.4 DC DN Contemporary, objektiivi
-
alk. 2249 €
Nikon Nikkor Z 24-70mm f/2.8 S, objektiivi
Canon PowerShot G5 X Mark II, kamera
Ilmoita virheellisestä tiedostaKuvakenno | |
Tarkkuus | 20,9 Mpx |
Kuvasuhde | 4:3 |
Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
Tyyppi | CMOS |
Koko | 1 " |
Tarkkuus | 20,1 Mpx |
Valmistaja | Canon |
Etsin | |
Koko | 0,39 tuumaa |
Tyyppi | OLED |
Peitto | Noin 100% |
Diopterisäätö | On |
Liitännät | |
Mikrofoni | On |
HDMI-portti | On |
WiFi | On |
USB 3.0 | On |
Mitat | |
Leveys | 110,9 mm |
Korkeus | 60,9 mm |
Syvyys | 46 mm |
Paino | 340 g |
Näyttö | |
Koko | 3 tuumaa |
Tyyppi | TFT LCD |
Pikselimäärä | 1 040 000 pikseliä |
Kirkkauden säätö | 5-tasoinen |
Peitto | noin 100% |
Kosketusnäyttö | On |
Kääntyvä näyttö | On |
Objektiivi | |
Zoom (optinen) | 5x |
Zoom (digitaalinen) | 4x |
Kuvanvakain | Optinen |
Polttoväli laajakulma (35mm) | 24 mm |
Polttoväli tele (35mm) | 120 mm |
Valovoima | f/1.8-2.8 |
Ominaisuudet | |
Salama | On |
Kuvan tallennus | JPEG, RAW |
Videon tallennus | MP4 [video: MPEG-4 AVC / H.264, ääni: MPEG-4 AAC-LC (stereo)] |
ISO-herkkyysalue | 125-12800 |
Akku | |
Akun kesto | 265 kuvaa |
Tyyppi | NB-13L |
Kielivaihtoehdot | |
Suomi | On |
Ruotsi | On |
Englanti | On |
Valmistajan tuotesivu | https://www.canon.fi/cameras/powershot-g5-x-mark-ii/ |
Videokuvan tallennus | |
Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
Kuvataajuus | 29,97, 25 fps |
NTSC | On |
PAL | On |
Muistikortti | SDXC |
Tarkennus | |
Automaattinen tarkennus | On |
Kasvontunnistus | On |
Manuaalinen tarkennus | On |
Kuvaprosessori | DIGIC 8 |
EAN-koodi | 4549292119091 |
Arvostelut - tätä mieltä muut ovat olleet tuotteesta
Hintakehitys
Odota hetki... Ladataan hintagraafia.
Muita kiinnostavia tuotteita
-
alk. 600 €
Canon PowerShot G7 X Mark II, kamera
-
alk. 356 €
Canon PowerShot SX740 HS, kamera
-
alk. 1039 €
Nikon Coolpix P1000, kamera
-
alk. 322 €
Insta360 One X2, action-kamera
-
alk. 319 €
GoPro HERO9 Black, toimintakamera
-
alk. 429 €
Canon EOS 2000D (runko), järjestelmäkamera
Ilmoitus virheellisestä tuotetiedosta
Lähetä kaverille
Sivun suora URL
https://hintaseuranta.fi/kamerat-ja-videokamerat/canon-powershot-g5-x-mark-ii-kamera/8254308
Anna palautetta
Auta meitä käsittelemään palautteet nopeammin ja kerro aluksi mitä palautteesi koskee. Valitse listasta sopivin vaihtoehto. Tutustu myös usein kysyttyihin kysymyksiin.
*) Pakolliset kentät on lomakkeilla merkitty tähdellä.