Lähilinssi (Close-Up) 55mm
Hoya Close-Up -sarja sisältää +1, +2 ja +4 -lähilinssit. Lukema kertoo suurennoksen määrästä, suotimia voidaan asettaa useampi päällekkäin, jolloin suuruutta saadaan kasvatettua halutuksi. Lähilinssien avulla objektiivilla on mahdollista kuvata kohdetta normaalia lähempää macro-tyyppisesti, koska linssi lyhentää objektiivin tarkennusetäisyyttä.
Edullisimmat kaupat
Kauppa | Vaihtoehdot | Toimitusaika | Hinta | Toimitettuna | ||
---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Close-Up Makrosetti 55mm Neliosainen SuojapussillaNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 1-2 päivää | 22,89 € | 29,79 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Makrokuvalinssi +2 HMC 55mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 5-7 päivää | 23,90 € | 28,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
HOYA Lähikuvalinssi +4 HMC 55 mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 5-7 päivää | 27,90 € | 32,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Makrokuvalinssi Set HMC 55mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 5-7 päivää | 60,90 € | 65,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Hoya Close Up Lens +2 HMC 55mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 7 päivää | 24,88 € | 31,87 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Walimex Lähikuva Makro-objektiivisarja - lähikuvalinssisarjaNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 10 päivää | 27,64 € | 34,63 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Hoya Close Up Lens +4 HMC 55 mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 7 päivää | 27,74 € | 34,73 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Hoya Close-UpNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 7 päivää | 73,20 € | 80,19 € | Katso tuotetta ▸ |
Lähilinssi (Close-Up) 55mm
Ilmoita virheellisestä tiedostaHoya Close-Up -sarja sisältää +1, +2 ja +4 -lähilinssit. Lukema kertoo suurennoksen määrästä, suotimia voidaan asettaa useampi päällekkäin, jolloin suuruutta saadaan kasvatettua halutuksi. Lähilinssien avulla objektiivilla on mahdollista kuvata kohdetta normaalia lähempää macro-tyyppisesti, koska linssi lyhentää objektiivin tarkennusetäisyyttä.
Halkaisija | 55 mm |
Valmistaja | Hoya, Tokina, Dörr, Flip, walimex |
Hintakehitys
Odota hetki... Ladataan hintagraafia.