UV-suodin 72mm
Täysin neutraali UV-suodin ei juuri digikamerassa paranna kuvan laatua, mutta on sitäkin tärkeämpi suoja kameran omalle objektiiville., Hoya HD UV-suodin on Pro1 -suodinta ohuempi ja kestävämpi. Suotimen pinta ehkäisee naarmujen syntymistä ja se hylkii likaa ja pölyä.UV-suodin vähentää ultraviolettisäteilyn aiheuttamia heijastuksia ja virheitä muodostumasta kuvaan. Suodin suojaa samalla objektiivin etulinssiä naarmuilta, iskuilta ja lialta., Filters from Carl Zeiss meet the highest demands on mechanical quality and can be quickly and easily changed.
Täysin neutraali UV-suodin ei juuri digikamerassa paranna kuvan laatua, mutta on sitäkin tärkeämpi suoja kameran omalle objektiiville., Hoya HD UV-suodin on Pro1 -suodinta ohuempi ja kestävämpi. Suotimen pinta ehkäisee naarmujen syntymistä ja se hylkii likaa ja pölyä.UV-suodin vähentää ultraviolettisäteilyn aiheuttamia heijastuksia ja virheitä muodostumasta kuvaan. Suodin suojaa samalla objektiivin etulinssiä naarmuilta, iskuilta ja lialta., Filters from Carl Zeiss meet the highest demands on mechanical quality and can be quickly and easily changed. UV and POL filters can be used in combination with the lens shade. High-quality optical glass is developed to meet the performance needs of ZEISS lenses. The proven T* coating minimizes light reflections on glass-air surfaces and improves transmission. In addition to the filter function, the front lens element is protected against contamination and scratches. With the standard thread diameters of 58, 67, 72 and 82 mm, the filters also fit the lenses of other manufacturers. Vähemmän...
Edullisimmat kaupat
Kauppa | Vaihtoehdot | Toimitusaika | Hinta | Toimitettuna | ||
---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Delamax 72mm UV-SuodinNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 1-2 päivää | 14,90 € | 16,40 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Phottix Slim UV-Suodin 72mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 1-2 päivää | 16,90 € | 18,40 € | Katso tuotetta ▸ | ||
NiSi UV-suodin L395 SMC 40,5 mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 3-4 päivää | 32,00 € | 35,90 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Benro UV-suodin 72mm PD WMCNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 3-4 päivää | 40,00 € | 43,90 € | Katso tuotetta ▸ | ||
NiSi UV-suodin L395 SMC 72 mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 3-4 päivää | 61,00 € | 64,90 € | Katso tuotetta ▸ | ||
NiSi UV-suodin Pro Nano HUC 72mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 3-4 päivää | 89,00 € | 92,90 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Nisi Filter Uv Pro Nano Huc 72mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 1-3 päivää | 67,58 € | 73,57 € | Katso tuotetta ▸ |
UV-suodin 72mm
Ilmoita virheellisestä tiedostaTäysin neutraali UV-suodin ei juuri digikamerassa paranna kuvan laatua, mutta on sitäkin tärkeämpi suoja kameran omalle objektiiville., Hoya HD UV-suodin on Pro1 -suodinta ohuempi ja kestävämpi. Suotimen pinta ehkäisee naarmujen syntymistä ja se hylkii likaa ja pölyä.UV-suodin vähentää ultraviolettisäteilyn aiheuttamia heijastuksia ja virheitä muodostumasta kuvaan. Suodin suojaa samalla objektiivin etulinssiä naarmuilta, iskuilta ja lialta., Filters from Carl Zeiss meet the highest demands on mechanical quality and can be quickly and easily changed. UV and POL filters can be used in combination with the lens shade. High-quality optical glass is developed to meet the performance needs of ZEISS lenses. The proven T* coating minimizes light reflections on glass-air surfaces and improves transmission. In addition to the filter function, the front lens element is protected against contamination and scratches. With the standard thread diameters of 58, 67, 72 and 82 mm, the filters also fit the lenses of other manufacturers.
Halkaisija | 72 mm |
Ominaisuudet | |
UV | On |
MC | On |
MRC | On |
HD | On |
Digitaali | On |
DMC | On |
Pro1 | On |
KN | On |
HMC | On |
EAN-koodi | 0024066018465, 4961607072325, 0024066051066, 4012240269419, 4012240702435, 0024066723031, 0024066040190, 4012240291519, 4047865600132, 4012240008926, 4961607027264, 0024066728036, 0085126923747, 0024066051394, 4019518008770, 4007249701725, 4007249706720, 4012240701476, 4019518008978, 4014230825728, 4961607172544, 4007249700728, 8427072087203, 4961607172988, 4961607177983, 0085126930691, 4960371500546, 0812147011128, 4961607072783, 4897045107186, 6931747323265, 0024066067234, 6971634244839, 4960371502205, 0024066060914, 0024066051684, 4897045107094, 6971634244747, 0024066065810, 4960371504513, 6971634244648, 0240660712794 |
Valmistaja | Kenko, Dörr, Hoya, Tokina, Sigma, Hama, Cokin, CamLink, Polaroid, Benro |
Hintakehitys
Odota hetki... Ladataan hintagraafia.