Royal Canin Hairball Care - 2 kg
Royal Canin Hairball Care on tasapainoinen täysrehu aikuisille kissoille - Suositellaan käytettäväksi karvapallojen muodostumisen vähentämiseksi. Hairball Care on huolellisesti tasapainotettu täysrehu, jonka ravintoainekoostumus auttaa vähentämään karvapallojen muodostumista. Sisältää ainutlaatuisen Hairball Care -yhdistelmän psylliumia sekä liukenemattomia kuituja. Psylliumin kuorissa ja siemenissä on paljon geeliytyviä kuituja, jotka yhdessä liukenemattomien kuitujen kanssa edistävät suoliston toimintaa.
Royal Canin Hairball Care on tasapainoinen täysrehu aikuisille kissoille - Suositellaan käytettäväksi karvapallojen muodostumisen vähentämiseksi. Hairball Care on huolellisesti tasapainotettu täysrehu, jonka ravintoainekoostumus auttaa vähentämään karvapallojen muodostumista. Sisältää ainutlaatuisen Hairball Care -yhdistelmän psylliumia sekä liukenemattomia kuituja. Psylliumin kuorissa ja siemenissä on paljon geeliytyviä kuituja, jotka yhdessä liukenemattomien kuitujen kanssa edistävät suoliston toimintaa. Sen sijaan, että karvat kerääntyisivät mahalaukkuun ja kissa oksentaisi, poistuvat karvat säännöllisesti ulosteen mukana.TUTKITUT TULOKSET: Kaksi kertaa enemmän karvaa poistuu luonnollisesti ulosteen mukana 14 päivän Hairball Care -ruokavalion yksinomaisen käytön jälkeen.**Royal Canin -sisäinen tutkimus, 2013. Vertailu tehty ylläpitoruokaan, joka ei sisällä Hairball Care -yhdistelmää.KOOSTUMUS: kuivattu siipikarjanvalkuainen, kasvivalkuaisuute*, maissi, kasvikuidut, riisi, eläinrasvat, hydrolysoidut eläinvalkuaiset, vehnä, maissijauho, maissigluteeni, juurikaskuitu, hiivat, kivennäisaineet, soijaöljy, kalaöljy, frukto-oligosakkaridit, psylliumin kuoret ja siemenet (0,5%). LISÄAINEET (kg:ssa): Ravitsemukselliset lisäaineet: A-vitamiini: 24000 KY, D3-vitamiini: 900 KY, E1 (Rauta): 30 mg, E2 (Jodi): 3 mg, E4 (Kupari): 9 mg, E5 (Mangaani): 39 mg, E6 (Sinkki): 117 mg, E8 (Seleeni): 0,05 mg - Säilöntäaineet - Hapettumisenestoaineet. RAVINTOAINEET: Raakavalkuainen: 34% - Raakarasva: 15% - Tuhka: 6,9% - Raakakuitu: 6,9% - Kokonaisravintokuitumäärä: 15,1%. *L.I.P.: erinomaisen sulavuutensa perusteella valittu valkuaisaine., Royal Canin Hairball Care on tasapainoinen täysrehu aikuisille kissoille - Suositellaan käytettäväksi karvapallojen muodostumisen vähentämiseksi. TUTKITUT TULOKSET: KAKSI KERTAA ENEMMÄN KARVAA POISTUU ULOSTEEN MUKANA 14 PÄIVÄN KÄYTÖN JÄLKEEN Kissat kuluttavat suuren osan hereilläoloajastaan turkin hoitoon. Ne nielevät suuria määriä irtoavia karvoja, jotka saattavat kerääntyä ruoansulatuskanavaan ja muodostaa karvapalloja. Usein karvojen nieleminen saattaa aiheuttaa oksentelua ja tilapäisiä ruoansulatuskanavan vaivoja.HAIRBALL CARE on huolellisesti tasapainotettu täysrehu, jonka ravintoainekoostumus auttaa vähentämään karvapallojen muodostumista.Sisältää ainutlaatuisen Hairball Care -yhdistelmän psylliumia sekä liukenemattomia kuituja. Psylliumin kuorissa ja siemenissä on paljon geeliytyviä kuituja, jotka yhdessä liukenemattomien kuitujen kanssa edistävät suoliston toimintaa. Sen sijaan, että karvat kerääntyisivät mahalaukkuun ja kissa oksentaisi, poistuvat karvat säännöllisesti ulosteen mukana.TUTKITUT TULOKSET: Kaksi kertaa enemmän karvaa poistuu luonnollisesti ulosteen mukana 14 päivän HAIRBALL CARE -ruokavalion yksinomaisen käytön jälkeen.**Royal Canin -sisäinen tutkimus, 2013. Vertailu tehty ylläpitoruokaan, joka ei sisällä Hairball Care -yhdistelmää. Raaka-aineetKOOSTUMUS: kuivattu siipikarjanvalkuainen, kasvivalkuaisuute*, maissi, kasvikuidut, riisi, eläinrasvat, hydrolysoidut eläinvalkuaiset, vehnä, maissijauho, maissigluteeni, juurikaskuitu, hiivat, kivennäisaineet, soijaöljy, kalaöljy, frukto-oligosakkaridit, psylliumin kuoret ja siemenet (0,5%). LISÄAINEET (kg:ssa): Ravitsemukselliset lisäaineet: A-vitamiini: 24000 KY, D3-vitamiini: 900 KY, E1 (Rauta): 30 mg, E2 (Jodi): 3 mg, E4 (Kupari): 9 mg, E5 (Mangaani): 39 mg, E6 (Sinkki): 117 mg, E8 (Seleeni): 0,05 mg - Säilöntäaineet - Hapettumisenestoaineet. RAVINTOAINEET: Raakavalkuainen: 34% - Raakarasva: 15% - Tuhka: 6,9% - Raakakuitu: 6,9% - Kokonaisravintokuitumäärä: 15,1%. RUOKINTAOHJE: ks. annostelutaulukko.Eränumero ja sarjanumero, parasta ennen -päivä: ks. pakkaus.Säilytetään viileässä ja kuivassa. *L.I.P.: erinomaisen sulavuutensa perusteella valittu valkuaisaine. Ravintoainetaulukko MääräArakidonihappo (%) 0.08Hehkutusjäännös (%) 6.9Biotiini (mg/kg) 3.37Kalsium (%) 1.15Raakakuitu (%) 6.9Ravintokuitu (%) 15.1DL-metioniini (%) 0.91EPA/DHA (%) 0.21Rasva (%) 15.0Linolihappo (%) 3.58Metaboloituva energia (laskettu NRC85:n mukaan) (kcal/kg) 3574.5Metaboloituva energia (laskettu NRC 2006:n mukaan) (kcal/kg) (kcal/kg) 3756.0Metioniini Kystiini (%) 1.4Kosteus (%) 5.5Typettömät uuteaineet (NFE) (%) 31.7Omega-3-rasvahapot (%) 0.68Omega-6-rasvahapot (%) 3.72Fosfori (%) 1.0Raakavalkuainen (%) 34.0Tärkkelys (%) 23.5Tauriini (mg/kg) 1400.0A-vitamiini (KY/kg) 26000.0C-vitamiini (mg/kg) 300.0E-vitamiini (mg/kg) 600.0Muut ravintoaineet MääräArginiini (%) 1.77L-lysiini (%) 1.2 Kivennäisaineet MääräKloori (%) 0.67Kupari (mg/kg) 15.0Jodi (mg/kg) 3.5Rauta (mg/kg) 128.0Magnesium (%) 0.08Mangaani (mg/kg) 54.0Kalium (%) 0.7Seleeni (mg/kg) 0.3Natrium (%) 0.5Sinkki (mg/kg) 159.0 Vitamiinit MääräKoliini (mg/kg) 3000.0Foolihappo (mg/kg) 12.4B1-vitamiini (tiamiini) (mg/kg) 16.4B12-vitamiini (syanokobalamiini) (mg/kg) 0.17B2-vitamiini (riboflaviini) (mg/kg) 59.0B3-vitamiini (niasiini) (mg/kg) 182.6B5-vitamiini (pantoteenihappo) (mg/kg) 63.8B6-vitamiini (pyridoksiini) (mg/kg) 45.0D3-vitamiini (KY/kg) 900.0 Vähemmän...
Edullisimmat kaupat
Kauppa | Vaihtoehdot | Toimitusaika | Hinta | Toimitettuna | ||
---|---|---|---|---|---|---|
|
|
Royal Canin Hiushuolto 2kgNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 9 päivää | 34,07 € | 41,06 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Royal CaninNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ |
|
38,95 € | 49,45 € | Katso tuotetta ▸ | ||
2kg Hairball Care Royal Canin KissanruokaNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 3 - 5 päivää | 39,99 € | 41,98 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Royal Canin Hairball Care - 2kgNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 4 - 10 päivää | 40,90 € | 46,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
|
Royal Canin Hairball Care - 2 kg
Ilmoita virheellisestä tiedostaRoyal Canin Hairball Care on tasapainoinen täysrehu aikuisille kissoille - Suositellaan käytettäväksi karvapallojen muodostumisen vähentämiseksi. Hairball Care on huolellisesti tasapainotettu täysrehu, jonka ravintoainekoostumus auttaa vähentämään karvapallojen muodostumista. Sisältää ainutlaatuisen Hairball Care -yhdistelmän psylliumia sekä liukenemattomia kuituja. Psylliumin kuorissa ja siemenissä on paljon geeliytyviä kuituja, jotka yhdessä liukenemattomien kuitujen kanssa edistävät suoliston toimintaa. Sen sijaan, että karvat kerääntyisivät mahalaukkuun ja kissa oksentaisi, poistuvat karvat säännöllisesti ulosteen mukana.TUTKITUT TULOKSET: Kaksi kertaa enemmän karvaa poistuu luonnollisesti ulosteen mukana 14 päivän Hairball Care -ruokavalion yksinomaisen käytön jälkeen.**Royal Canin -sisäinen tutkimus, 2013. Vertailu tehty ylläpitoruokaan, joka ei sisällä Hairball Care -yhdistelmää.KOOSTUMUS: kuivattu siipikarjanvalkuainen, kasvivalkuaisuute*, maissi, kasvikuidut, riisi, eläinrasvat, hydrolysoidut eläinvalkuaiset, vehnä, maissijauho, maissigluteeni, juurikaskuitu, hiivat, kivennäisaineet, soijaöljy, kalaöljy, frukto-oligosakkaridit, psylliumin kuoret ja siemenet (0,5%). LISÄAINEET (kg:ssa): Ravitsemukselliset lisäaineet: A-vitamiini: 24000 KY, D3-vitamiini: 900 KY, E1 (Rauta): 30 mg, E2 (Jodi): 3 mg, E4 (Kupari): 9 mg, E5 (Mangaani): 39 mg, E6 (Sinkki): 117 mg, E8 (Seleeni): 0,05 mg - Säilöntäaineet - Hapettumisenestoaineet. RAVINTOAINEET: Raakavalkuainen: 34% - Raakarasva: 15% - Tuhka: 6,9% - Raakakuitu: 6,9% - Kokonaisravintokuitumäärä: 15,1%. *L.I.P.: erinomaisen sulavuutensa perusteella valittu valkuaisaine., Royal Canin Hairball Care on tasapainoinen täysrehu aikuisille kissoille - Suositellaan käytettäväksi karvapallojen muodostumisen vähentämiseksi. TUTKITUT TULOKSET: KAKSI KERTAA ENEMMÄN KARVAA POISTUU ULOSTEEN MUKANA 14 PÄIVÄN KÄYTÖN JÄLKEEN Kissat kuluttavat suuren osan hereilläoloajastaan turkin hoitoon. Ne nielevät suuria määriä irtoavia karvoja, jotka saattavat kerääntyä ruoansulatuskanavaan ja muodostaa karvapalloja. Usein karvojen nieleminen saattaa aiheuttaa oksentelua ja tilapäisiä ruoansulatuskanavan vaivoja.HAIRBALL CARE on huolellisesti tasapainotettu täysrehu, jonka ravintoainekoostumus auttaa vähentämään karvapallojen muodostumista.Sisältää ainutlaatuisen Hairball Care -yhdistelmän psylliumia sekä liukenemattomia kuituja. Psylliumin kuorissa ja siemenissä on paljon geeliytyviä kuituja, jotka yhdessä liukenemattomien kuitujen kanssa edistävät suoliston toimintaa. Sen sijaan, että karvat kerääntyisivät mahalaukkuun ja kissa oksentaisi, poistuvat karvat säännöllisesti ulosteen mukana.TUTKITUT TULOKSET: Kaksi kertaa enemmän karvaa poistuu luonnollisesti ulosteen mukana 14 päivän HAIRBALL CARE -ruokavalion yksinomaisen käytön jälkeen.**Royal Canin -sisäinen tutkimus, 2013. Vertailu tehty ylläpitoruokaan, joka ei sisällä Hairball Care -yhdistelmää. Raaka-aineetKOOSTUMUS: kuivattu siipikarjanvalkuainen, kasvivalkuaisuute*, maissi, kasvikuidut, riisi, eläinrasvat, hydrolysoidut eläinvalkuaiset, vehnä, maissijauho, maissigluteeni, juurikaskuitu, hiivat, kivennäisaineet, soijaöljy, kalaöljy, frukto-oligosakkaridit, psylliumin kuoret ja siemenet (0,5%). LISÄAINEET (kg:ssa): Ravitsemukselliset lisäaineet: A-vitamiini: 24000 KY, D3-vitamiini: 900 KY, E1 (Rauta): 30 mg, E2 (Jodi): 3 mg, E4 (Kupari): 9 mg, E5 (Mangaani): 39 mg, E6 (Sinkki): 117 mg, E8 (Seleeni): 0,05 mg - Säilöntäaineet - Hapettumisenestoaineet. RAVINTOAINEET: Raakavalkuainen: 34% - Raakarasva: 15% - Tuhka: 6,9% - Raakakuitu: 6,9% - Kokonaisravintokuitumäärä: 15,1%. RUOKINTAOHJE: ks. annostelutaulukko.Eränumero ja sarjanumero, parasta ennen -päivä: ks. pakkaus.Säilytetään viileässä ja kuivassa. *L.I.P.: erinomaisen sulavuutensa perusteella valittu valkuaisaine. Ravintoainetaulukko MääräArakidonihappo (%) 0.08Hehkutusjäännös (%) 6.9Biotiini (mg/kg) 3.37Kalsium (%) 1.15Raakakuitu (%) 6.9Ravintokuitu (%) 15.1DL-metioniini (%) 0.91EPA/DHA (%) 0.21Rasva (%) 15.0Linolihappo (%) 3.58Metaboloituva energia (laskettu NRC85:n mukaan) (kcal/kg) 3574.5Metaboloituva energia (laskettu NRC 2006:n mukaan) (kcal/kg) (kcal/kg) 3756.0Metioniini Kystiini (%) 1.4Kosteus (%) 5.5Typettömät uuteaineet (NFE) (%) 31.7Omega-3-rasvahapot (%) 0.68Omega-6-rasvahapot (%) 3.72Fosfori (%) 1.0Raakavalkuainen (%) 34.0Tärkkelys (%) 23.5Tauriini (mg/kg) 1400.0A-vitamiini (KY/kg) 26000.0C-vitamiini (mg/kg) 300.0E-vitamiini (mg/kg) 600.0Muut ravintoaineet MääräArginiini (%) 1.77L-lysiini (%) 1.2 Kivennäisaineet MääräKloori (%) 0.67Kupari (mg/kg) 15.0Jodi (mg/kg) 3.5Rauta (mg/kg) 128.0Magnesium (%) 0.08Mangaani (mg/kg) 54.0Kalium (%) 0.7Seleeni (mg/kg) 0.3Natrium (%) 0.5Sinkki (mg/kg) 159.0 Vitamiinit MääräKoliini (mg/kg) 3000.0Foolihappo (mg/kg) 12.4B1-vitamiini (tiamiini) (mg/kg) 16.4B12-vitamiini (syanokobalamiini) (mg/kg) 0.17B2-vitamiini (riboflaviini) (mg/kg) 59.0B3-vitamiini (niasiini) (mg/kg) 182.6B5-vitamiini (pantoteenihappo) (mg/kg) 63.8B6-vitamiini (pyridoksiini) (mg/kg) 45.0D3-vitamiini (KY/kg) 900.0
EAN-koodi | 3182550721400, 9003579000410 |
Valmistaja | Royal Canin |
Hintakehitys
Odota hetki... Ladataan hintagraafia.