Suojasuodin 62mm
Protector-suodin suojaa objektiiviasi kolhuilta ja naarmuilta. Suositellaan pysyväksi linssinsuojaksi., Hoya Protector HD -suodin suojaa kamerasi linssiä lialta, iskuilta ja naarmuilta. Suodin ei vaikuta väritasapainoon eikä linssin suoritustehoon. Hoyan HD-suotimet valmistetaan vahvistetusta, optisesta lasista. Valon läpäisykyky on erittäin hyvä. HD-suodin kestää neljä kertaa kovemman iskun verrattuna perinteisen suotimen lasiin. Näin HD-suodin antaa paremman turvan kamerasi herkälle linssille. Hoya HD suodinta käyttämällä linssille muodostuu vähemmän heijastumia ja varjokuvia. HD-suodin hylkii vettä ja likaa ja siinä on lisäksi naarmuuntumista estävä pinnoite.
Edullisimmat kaupat
Kauppa | Vaihtoehdot | Toimitusaika | Hinta | Toimitettuna | ||
---|---|---|---|---|---|---|
|
|
HOYA Filter Protector Pro1D 62 mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 5-7 päivää | 13,90 € | 18,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
HOYA Filter Protector Fusion One 62mm.Näytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 5-7 päivää | 30,90 € | 35,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Hoya Fusion One Protector 62mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 1-2 päivää | 25,42 € | 31,41 € | Katso tuotetta ▸ | ||
HOYA Filter Protector Fusion One 62mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 2 - 5 päivää | 27,99 € | 34,98 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Hoya Fusion ONE ProtectorNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 8 päivää | 29,28 € | 36,27 € | Katso tuotetta ▸ | ||
|
|
Sony VF-62MPAM MC FilterNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 10 päivää | 90,07 € | 97,06 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Hoya Filter Protector Fusion One 62mm suojasuodinNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ |
|
31,90 € | 36,80 € | Katso tuotetta ▸ | ||
Sigma Suodatin WR Protector 62 mmNäytä vaihtoehdot ▾Näytä vähemmän ▴ | 3-4 päivää | 70,00 € | 73,90 € | Katso tuotetta ▸ |
Suojasuodin 62mm
Ilmoita virheellisestä tiedostaProtector-suodin suojaa objektiiviasi kolhuilta ja naarmuilta. Suositellaan pysyväksi linssinsuojaksi., Hoya Protector HD -suodin suojaa kamerasi linssiä lialta, iskuilta ja naarmuilta. Suodin ei vaikuta väritasapainoon eikä linssin suoritustehoon. Hoyan HD-suotimet valmistetaan vahvistetusta, optisesta lasista. Valon läpäisykyky on erittäin hyvä. HD-suodin kestää neljä kertaa kovemman iskun verrattuna perinteisen suotimen lasiin. Näin HD-suodin antaa paremman turvan kamerasi herkälle linssille. Hoya HD suodinta käyttämällä linssille muodostuu vähemmän heijastumia ja varjokuvia. HD-suodin hylkii vettä ja likaa ja siinä on lisäksi naarmuuntumista estävä pinnoite.
Halkaisija | 62 mm |
Ominaisuudet | |
Suoja | On |
HD | On |
Digitaali | On |
Pro1 | On |
Valmistaja | Hoya, Kenko, Tokina, Fujifilm, Nikon, Olympus, Sony, Sigma |
Hintakehitys
Odota hetki... Ladataan hintagraafia.